شهروندان کاشانی تخلفات انتخاباتی را به مراجع نظارتی گزارش دهند

0

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در کاشان ضمن اشاره به تشکیل نهادهای نظارت بر انتخابات گفت: شهروندان کاشانی تخلفات انتخاباتی را به مراجع نظارتی گزارش دهند.

شهروندان کاشانی تخلفات انتخاباتی را به مراجع نظارتی گزارش دهند

به گزارش کی آشیان، حجت‌الاسلام مهدی بصیرتی ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت امام راحل اظهار داشت: در این ایام به ایام انتخابات نزدیک هستیم؛ انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور و کاشان برگزار می‌شود که نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است.

وی با بیان اینکه نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نیز بر عهده مجلس شورای اسلامی است، افزود: اگرچه نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است اما نظارت به صورت کاملاً مردمی انجام می‌شود و مردم از اقشار مختلف نظیر بازاریان، اصناف، شبکه بهداشت، آموزش و پرورش و دیگر افراد حضور دارند.

رئیس دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان در کاشان با بیان اینکه تایید صلاحیت نامزدان انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است، ابراز داشت: شورای نگهبان همیشه وظیفه قانونی خود را مد نظر قرار داده و هر نامزدی که صلاحیتش بر اساس قانون احراز شود تایید می‌کند و هیچ نگاهی به گرایش سیاسی افراد ندارد.

وی با بیان اینکه اینکه شورای نگهبان باید از هر جناحی افراد را تایید کند، نگرش غلطی است، گفت: عدم احراز صلاحیت به معنی عدم صلاحیت نیست و هر نامزدی که شاخصه‌های صلاحیت را دارد توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌شود و نظارت بر انتخابات نیز بر اساس اظهارات قبلی به صورت کاملاً مردمی است.

بصیرتی با بیان اینکه ناظران شورای نگهبان در راستای برگزاری انتخاباتی سالم با دیگران ناظران همکاری می‌کنند، تصریح کرد: ناظران شورای نگهبان همواره به عنوان عیون مردم هستند تا آنچه که مردم مدنظر دارند از صندوق خارج و معرفی شود و مسئولیت خطیر ریاست جمهوری را بر عهده بگیرند.

وی ضمن اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در دادگستری گفت: شهروندان هرگونه تخلف انتخاباتی را می‌توانند به دادگستری مراجعه کنند و برای انتخابات شوراهای اسلامی می‌توانند به دفتر نظارت بر انتخابات شوراها واقع در فرمانداری مراجعه کنند و برای انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند به دفتر هیئت نظارت شورای نگهبان در کاشان مراجعه کنند.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.