۹۲ درصد سهمیه اشتغال کاشان در سال 99 محقق شد

0

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان با اشاره اینکه سالانه به طور متوسط پنج تا ۶ هزار نفر در این خطه شاغل می شوند، گفت: ۹۲ درصد سهمیه اشتغال شهرستان در سال ۱۳۹۹ محقق شده است.

به گزارش کی آشیان، مسعود خاندایی افزود: سهمیه اشتغال کاشان در سال گذشته چهار هزار و ۶۹۷ نفر تعیین شده بود که اشتغال چهار هزار و ۳۱۵ نفر آن محقق شد.

وی ادامه داد: اشتغال بیش از ۹۰ درصدی برای ۲ سال در این شهرستان محقق شد، به طوری که اشتغال شهرستان در سال ۹۸ به ۱۱۰ درصد رسید.

معاون فرمانداری ویژه کاشان با یادآوری اینکه سامانه رصد اشتغال کشور از بهمن ۹۸ تاکنون شرایط و فضایی برای نیروی کار ایجاد کرده است، اظهار داشت: نیاز بازار کار کاشان در شرایط کنونی افزون بر ۸۰۰ نفر است که به دلیل نبود نیروی کار مقطع دیپلم محقق نشده است.

معاون فرمانداری ویژه: پارسال ۹۲ درصد سهمیه اشتغال کاشان محقق شد

بهار کارجویان

خاندایی خاطر نشان کرد: اکنون بهار کارجویان و فرصت بسیار خوبی برای اشتغال در کاشان است تا با ثبت درخواست کار، اشتغال و سرمایه گذاری های انجام شده زیر نظر دستگاه های ناظر نیروهای به کارگیری شده در چارچوب و قوانین کار مشغول شوند و حقی از فردی ضایع نشود.

به گفته وی، فعالیت برخی شرکت ها در برهه کنونی به دلیل نبود وجود نیروی کار به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

معاون فرمانداری ویژه کاشان درباره پرداخت تسهیلات کرونایی با اشاره به تشکیل یک هزار و ۳۸۹ پرونده بنگاه های آسیب دیده از کرونا با درخواست تسهیلات ۶۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال گذشته گفت: از این تعداد درخواست، یکهزار و ۴۳ پرونده با اعتبار ۴۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت و عامل تثبیت اشتغال سه هزار و ۳۳۹ نفر شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: این شهرستان با تحقق ۷۳ درصدی پرداخت تسهیلات کرونایی رتبه نخست پرداخت این تسهیلات را در استان اصفهان و کشور دارد.

وی افزود: افزون بر پرداخت تسهیلات کرونایی، نزدیک ۲ میلیارد تومان تسهیلات نیز از طریق بانک سینا معرفی و بخش زیادی از آن پرداخت شد.

بازگشت ۱۰ کارآفرین به چرخه تولید

خاندایی با بیان اینکه افزون بر این موارد، پرداخت تسهیلات مستقل با هماهنگی کارگروه و تامین مالی برای بنگاه های تولیدی از سوی بانک ها صورت گرفته است، اظهار داشت: یک هزار میلیارد تومان مجموع پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی از سوی بانک ها بود.

وی با تاکید بر اینکه به طور عملی بنگاه اقتصادی تعطیل شده به دلیل مشکل های اقتصادی یا سرمایه گذاری وجود ندارد، گفت: اگر چنین واحدی نیز موجود باشد به دلایلی از جمله مشکلات قضایی یا سایر مسایل است، به طوری که سرمایه گذار جدیدی درخواست چند باب سوله آماده سرمایه گذاری داشته باشد به سختی می تواند پیدا کند و این نشانه استفاده وسیع از امکانات موجود است.

به گفته وی، با پرداخت تسهیلات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، نزدیک به ۱۰ نفر از کارآفرینان دارای مشکل حوزه مالی منابع اولیه و مشکل بودجه به چرخه تولید در بخش کارآفرینی بازگشتند.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید کاشان با یادآوری برگزاری ۱۷ نشست این کارگروه و به طور متوسط و مستمر هر سه هفته یک بار افزود: در ۲ هفته به طور متوسط به ۶ موضوع و درخواست از یک واحد صنفی کوچک تا یک شرکت تولیدی بزرگ رسیدگی می شود.

وی ادامه داد: بازدیدهایی نیز از صنایع و مرکزهای خدمات کشاورزی و دامپروری اعم از گلخانه و واحدهای تولیدی انجام شد که در همان محل بازدید به مشکلات واحدهای نام برده رسیدگی شد.

خاندایی همچنین با یادآوری اجرایی شدن بیش از ۸۵ درصد از ۲۰۰ مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کاشان در بخش تولید گفت: بخشی از مصوبه ها هم برای پیگیری به مرکز استان اصفهان فرستاده شده است.

اجرای برنامه تنظیم بازار با سامانه رهتاب

معاون فرمانداری ویژه کاشان از اجرای برنامه تنظیم بازار برای توزیع کالاهای اساسی از جمله برنج، شکر، روغن مرغ و سایر مواد غذایی مورد نیاز مردم همچون میوه و خرما با برگزاری نشست های منظم و پایش انجام شده به صورت هفتگی در فرمانداری خبر داد و اظهار داشت: با راه اندازی سامانه رهتاب مصرف بی رویه کنترل و تقسیم عادلانه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در شهرستان انجام شد.

نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی در کاشان وجود دارد.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، پرجمعیت ترین شهر اصفهان پس از مرکز این استان و بیست و هشتمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود.

این شهرستان دارای نخستین تمدن یکجانشینی و شهرنشینی به قدمت محوطه باستانی سیلک (افزون بر هفت هزار سال) است و در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.