کاشانی ها و حماسه حضور در میدان انتخابات

0

ایرانیان در طول ۴۲ سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با مشارکت مستمر و کم نظیر در میدان انتخابات، مدال یکی از مردمی ترین نظام دنیا را با اقتدا به آرمان های شهیدان، امام راحل و بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی بر گردن دارند و مردم دارالمومنین کاشان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

کاشانی‌ها و حماسه حضور در میدان

به گزارش کی آشیان به نقل از ایرنا، ایرانیان همواره پهلوان میدان و قهرمان جهان در دیپلماسی انتخابات و نماد مردم سالاری دینی با انتخاب ارادی و آگاهانه خود هستند و همواره حتی در سخت ترین شرایط و وجود برخی ناملایمت ها رکورد شکن می شوند.

مردم ایران را غم آب و نان نمی برد و اندر خم کوچه تنگ نارضایتی نمی مانند؛ شیرمردان و شیرزنان ایرانی که مردان میدانی همچون حاج قاسم سلیمانی پرورش دادند دست در کمربند غیرت، حمیت و عزت ملی پشت دیو جدایی از نظام و وطن را بر خاک می زنند.

آری! اینجا ایران و شهر دارالمومنین کاشان است؛ کشوری آزاد و سربلند که رزمندگان غواصش را دست و پا بسته زنده به گور کردند و جان ها دادند اما حسرت یک وجب از خاکش را بر دل دشمن گذاشتند.

امروز ایران، میراث شهیدان بلند آواز وطن با وجود همه سختی ها و گرفتاری ها می خواهد سبزی امنیت و آرامش و استقلالش را بار دیگر پای صندوق های رای جوانه زند تا شجره شکوه و اقتدارش در عرصه جهانی چتر افتخار بگستراند.

همزمان با آغاز سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مردم انقلابی و همیشه در صحنه دارالمومنین کاشان با وجود گرمی هوا از ساعت های ابتدایی رای گیری پای صندوق های اخذ رای حاضر شدند و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، شوق لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب و مشارکت در تعیین سرنوشت آینده کشورشان را مهمترین دلیل حضور خود در انتخابات اعلام کردند.

جلوگیری از نفوذ دشمن

یک کاسب و معتمد محل که جزو نخستین رای دهندگان امروز بود، گفت: اگر چه شرایط سختی داریم اما با وجود همه تنگناهای اقتصادی و معیشتی فضا را به دشمن نمی دهیم تا در کشور نفوذ کند.

محمدرضا محمدزاده با بیان اینکه شرکت در انتخابات ادامه راه شهیدان است، افزود: حضور پای صندوق های رای پیروی از کلام رهبری است.

وی تصریح کرد: در این مسیر سخت و پر پیچ خم زندگی و گرفتاری های آن، انقلاب را رها نمی کنیم و از راه اصلی امام (ره) و شهدا جدا نمی شویم.

لبیک به رهبری

بانوی خانه دار و خواهر شهید فرهاد متولی نیز هدف از شرکت در انتخابات کاشان را ادامه راه و رضایت شهیدان انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: کاری را انجام می دهم که اگر خود شهیدان نیز اکنون حضور داشتند پای صندوق های رای می آمدند.

حدیقه سادات متولی با تاکید بر اینکه هیچگاه نمی گذاریم دشمن شاد شویم گفت: ما با حضور مقتدر و با شکوه خود دشمن را سر جایش می نشانیم.

وی، شرکت در انتخابات را لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: سید فرهاد برادر شهیدم نیز در وصیتنامه اش به ما سفارش کرد «اگر می خواهید به این نظام و مملکت آسیبی نرسد، همواره پشتیبان ولایت فقیه باشید.»

خواهر شهید متولی افزود: همچنین حضور من در انتخابات عمل به توصیه پدرم که همیشه در زمان انتخابات می گفت «پدرجان باید پای صندوق رفت تا به وظیفه خود عمل کنیم.»

ناامیدی حداکثری دشمنان

یک بازنشسته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی هم شرکت در انتخابات را وظیفه خود در خدمت و وفاداری به انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: حضور در این حماسه ملی به منزله حفاظت از خون شهیدان وطن است.

سیدمحسن هاشمی موحد با تاکید بر اینکه دشمن همواره می خواهد حضور مردم و وابستگی آنها به نظام را کم رنک کند، اظهار داشت: اما ما با حضور قوی و حداکثری خود به دشمنان قسم خورده ایران تو دهنی بزرگی خواهیم زد.

وی تصریح کرد: مشارکت حداکثری مساوی با ناامیدی حداکثری دشمنان از طمع به جدایی بین مردم و نظام است.

انتخاب آگاهانه سرنوشت

همچنین دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه کاشان که برای نخستین بار واجد شرایط رای دادن شده است، گفت: رسالتم با توجه به ملیت، ایمان و اعتقادم شرکت در انتخابات است.

کوثر نزدای اضافه کرد: انداختن تعرفه رای به صندوق انتخابات کم هزینه ترین کار ما در پاسداری از خون شهیدانی است که اعضای بدنشان برای حفاظت از این انقلاب در جبهه ها تکه تکه شد و هنوز خانواده هایشان چشم انتظار آمدن حتی چند تکه استخوانشان هستند تا دلشان آرام گیرد.

این جوان رای اولی، شرکت در انتخابات را ساختن آینده خود و خانواده اش دانست و افزود: حضور در حماسه سیاسی انتخابات تصمیم گیری آگاهانه و ارادی برای سرنوشت خودمان است.

شرمنده نشدن از شهیدان

خواهر شهید سیدمحمد خادمیان نیز با طرح این سوال که چرا در انتخابات شرکت نکنیم گفت: ۱۱ ساله بوده که انقلاب شده است همواره در این سال ها با صبر و مقاومت پشتیبان این انقلاب اسلامی بوده، هست و خواهد بود.

رقیه سادات خادمیان با اشاره به اینکه شرکت نکردن در انتخابات به دلیل غم نان و شکم و حاشیه های موجود گم کردن راه اصلی نظام است، افزود: نباید از میسر اصلی خارج شویم، راه را گم کنیم، بلکه باید با همین اعتقاد و عقیده ای که داریم همواره ثابت قدم و همیشه در صحنه باشیم.

وی با بیان اینکه اگر در انتخابات شرکت نکنیم باید پاسخگو و شرمنده جگر گوشه های شهیدمان در خانواده، طایفه، همسایه و کشور خود باشیم، ادامه داد: با شرکت نکردن در انتخابات شرمنده شهیدانی خواهیم شد که بدون وابستگی به نام و نان راهی جبهه های حق علیه باطل شدند و جان شیرین خود را دادند.

خواهر شهید خادمیان با بیان اینکه شهیدان با دل کندن از زن، زندگی، فرزند و پدر و مادر خود جان دادند، اظهار داشت: شرم آور نیست که قدم از قدم برنداریم، به سنگر انتخابات ورود نکنیم و یک برگه رای در صندوق نیاندازیم؟ اگر چه هیچگاه نمی توانیم از خجالت شهدا سرمان را بلند و به آنها ادای دین کنیم.

وی افزود: قرار نیست در سنگر انتخابات دست، سر، پا و چشم بدهیم، بلکه فقط می خواهیم یک برگه کاغذ کوچک اما سرنوشت ساز را داخل صندوق بیندازیم.

خادمیان با اشاره به وضعیت تورم، گرانی ها و مشکلات معیشتی ادامه داد: این مسایل دلیل نمی شود با شکوه انقلاب و اقتدار ملی تصفیه حساب کنیم یا از انقلاب طلبی بخواهیم بلکه ما همواره جان و مال خود را نیز فدای انقلاب و وطن می کنیم و هیچگاه بدنبال کاسبی نبودیم و نیستیم.

به گفته وی، چگونه از غواصان شهیدی که دست و پای آنها را بستند و زنده زنده خاک روی پیکرشان ریختند حیا نکنیم و در انتخابات شرکت نکنیم؟ اگر به نحوه شهادت فرزندان وطن در دوران دفاع مقدس و صحنه های دلخراش آن فکر کنیم، سختی و شکایت یادمان می رود و رای دادن برایمان دشوار نیست.

خواهر شهید خادمیان اضافه کرد: اگر به خاطر خیانت برخی ها نیز رای ندادن را بهانه می کنیم بدانیم هر کس هم در این نظام خیانت کند مدیون امام و شهیدان است و در میزان عدل الهی به خاطر ظلم و پایمال کردن حقوق بیت المال و حق الناس جوابگو خواهد بود و آنجا دیگر راه فراری ندارد.

خادمیان ادامه داد: دشمن همواره هر چه می خواهد برایمان خواب ببیند و نقشه بکشد ما هم پیوسته تا آخرین قطره خون بیدار و مقاوم هستیم.

رای برای مبارزه با فساد اقتصادی

مدیر یک مرکز پیش دبستانی با تاکید بر اینکه برای لبیک به فرمان رهبر عزیزمان رای می دهد، گفت: برای اقتدار و سرفرازی ایران اسلامی و خاری بر چشم دشمنان رای می دهد.

طاهره قصابی افزود: برای ادای دین به خون شهد برای مبارزه با فساد و رفع مشکلات معیشتی مردم رای می دهد.

وی، شرکت در انتخابات را عامل تغییر وضع موجود به نفع مردم عنوان و تاکید کرد: وقتی آمریکا، اسرائیل و منافقین به سرکردگی مریم رجوی در شبکه های معاند ماهواره ای نه به انتخابات می گویند، من با غیرت ایرانی و رای دادنم آری می گویم تا دجله دیگر از خون برادران و فرزندانمان رنگین نشود.

رای به نیت سردار سلیمانی

همچنین مدیر یک کانون فرهنگی و تربیتی اظهار داشت: به نیابت از شهیدان بویژه سردار دلها حاج قاسم سلیمانی که فرمودند جمهوری اسلامی حرم است واگر این حرم حفظ نشود حرم های دیگر هم باقی نمی ماند رای می دهم.

محبوبه آتشی با تاکید بر اینکه با شرکت در انتخابات سرنوشت کشور را با دست خود تعیین می کنیم خاطر نشان کرد: با انتخاب اصلح باعث تحول به نفع مردم باشیم و معاندین به نظام راباردیگر ناامیدکنیم.

اقتدار و امنیت ملی

همچنین یک فعال فضای مجازی و اجتماعی گفت: من برای اعتلای ایران، ادای دین به شهدا و حفظ اقتدار و امنیت وطن رای می دهم.

طاهره قلی زاده افزود: با امید پیشرفت و تغییر اوضاع به نفع محرومان رأی می دهد.

الهه تشکری عضو یکی از پایگاه های بسیج خواهران نیز گفت: برای لبیک به فرمان رهبرم وادای دین به شهدا به ویژه شهیدان مدافع حرم و اقتدار سرزمینم رای می دهم.

انتخابات رییس جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸۱ شعبه اخذ رای شهرستان کاشان برگزار می شود و در این شعبه ها ۲۶۳ صندوق ثابت مستقر است؛ همچنین ۱۸ صندوق سیار نیز در سرتاسر شهرستان کاشان برای انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هفت امروز جمعه آغاز شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.