رییس هیات بازرسی: تخلفی در حوزه‌های رای‌گیری کاشان اعلام نشده است

0

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه و رییس هیات بازرسی انتخابات کاشان گفت: هیچ مورد تخلفی از سوی نامزدها و طرفداران آنها در روند سیزدهمین ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان مشاهده و اعلام نشده است.

به گزارش کی آشیان به نقل از ایرنا، مسعود خاندایی با اشاره بر رفع برخی کمبودها و نقص های تعدادی از شعبه ها که با ورود بی درنگ عوامل اجرایی محقق شد، افزود: این کمبودها شامل نامناسب بودن بعضی از مکان های شعب اخذ رای به دلیل شرایط آب و هوایی کاشان با گرمای شدید ۴۵ درجه کاشان در برخی مکان ها (سالن های مدرسه ها) اذیت کننده بود که باید ترتیبی اتخاذ شود تا سال های آینده دست کم از سامانه های تهویه و خنک کننده مناسب تری برخوردار شود.

وی همچنین با اشاره به رعایت شیوه نامه های بهداشتی در انتخابات گفت: هیچ مورد شکایتی از شعب اخذ رای در این مورد نیز دریافت و اعلام نشد.

فعالیت ۳۱۱ بازرس

رییس هیات بازرسی انتخابات کاشان اظهار داشت: در مجموع ۳۱۱ نفر در این شهرستان در قالب بازرس ثابت، سربازرس، بازرس ویژه و اعضای هیات بازرسی مشغول فعال هستند.

خاندایی با یادآوری راه اندازی سامانه برخط ارتباط بازرسان و حوزه ها بر پایه دولت الکترونیک به عنوان اقدام خلاقانه از سوی هیات بازرسی کاشان اضافه کرد: این سامانه تمامی موارد ارتباطی بازرسان و موضوع هایی را که اتفاق می افتاد به سرعت از داخل حوزه ها و عوامل آن گزارش می دهد.

به گفته وی، با توجه به شرایط کرونایی و فعالیت این سامانه، هیچ مراجعه حضوری از بازرسی در زمان ثبت نام، گزینش و در هنگام تغییر و تحول کارت ها و مباحث مشابه در محل فرمانداری وجود نداشت.

وی، انجام این اقدام را برای نخستین بار در کشور در کاشان موفقیت آمیز دانست و ادامه داد: عوامل بازرسی انتخابات در این شهرستان از نخبه ترین و کارآمد ترین افرادی هستند که در سال های گذشته تجربه بازرسی داشتند و به واسطه گزینش مناسب و خود اظهاری، هیچگونه ریزش یا جابه جایی وجود نداشت و احتیاج به استفاده از بخش عمده ای از نیروهایی ذخیره آماده به کار نیز شد که مایه مباهات است.

انتخابات رییس جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸۱ شعبه اخذ رای شهرستان کاشان برگزار می شود و در این شعبه ها ۲۶۳ صندوق ثابت مستقر است؛ همچنین ۱۸ صندوق سیار نیز در سرتاسر شهرستان کاشان برای انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هفت امروز جمعه آغاز شده است.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.