امام رضا(ع)؛ جامع اوصاف حسنه و محور وحدت

0

امام جمعه کاشان بیان کرد: نگاه کریمانه امام رضا(ع) به تمام بشریت سبب تحکیم وحدت، الفت و مهربانی در میان تمام آحاد جوامع بشری و مسلمین شده است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی

به گزارش کی آشیان، آیت الله عباسعلی سلیمانی با اشاره به اصل کرامت و بزرگواری در سیره امام رضا(ع) ، این خصیصه بزرگ را عامل مهمی برای تحکیم وحدت امت اسلامی دانست و بیان نمود:امام علی بن موسی الرضا(ع) به عنوان باب الحوائج تمام مذاهب و ادیان به حساب می آیند؛ پذیرش و قبول افراد از سوی امام سبب تواضع و فروتنی از سوی تمام بشر شده است؛ لذا شناخت و معرفت نسبت به حضرت موجب تقویت ارتباط قلبی و زانو زدن در مقابل این بارگاه کرامت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به ویژگی های امام هشتم، اظهار داشت: یکی از ویژگی های امامان جامعیت بر تمام اوصاف حسنه است که جامعه بشری نباید نه به شرق و نه به غرب وابسته باشد، در واقع وجود با برکت امام رضا علیه السلام یعنی مظهر تجلی نور الهی ، مشکات نبوی ، مصباح فاطمی و علوی ، زجاجه حسنی و حسینی است.

وی عنوان کرد: قرآن کریم در بیان و وصف ائمه اطهار(ع) آیات بسیاری را فرموده است و در این میان صفات و ویژگی های خود را در فرستادگان خود به منصه ظهور قرار داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: ایشان ملجا درماندگان و پناهگاه عاجزان هستند؛ نگاه کریمانه ایشان به تمام بشریت سبب تحکیم وحدت ، الفت و مهربانی در میان تمام آحاد جوامع بشری و مسلمین شده است.

وی در پایان تاکید کرد: چرا می گوییم امام رضا(ع) محور وحدت می باشند؛ دلیل این است که به حرم نورانی ایشان مشرف شوید مشاهده خواهید کرد که بسیاری از مذاهب و ادیان ، عرب و عجم و ملیت ها و زبان ها و افراد گوناگون به زیارت ایشان شرفیاب می شوند و در مقابل ایشان سرتعظیم فرود می آورند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.