امام جمعه کاشان: جامعه دوقطبی در انتخابات ۲۸ خرداد نفی شد

0

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: مشارکت کنندگان در سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و شمشمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جامعه دو قطبی را نفی کردند.

امام جمعه کاشان: جامعه دوقطبی در انتخابات ۲۸ خرداد نفی شد

به گزارش کی آشیان به نقل از ایرنا، آیت الله عباسعلی سلیمانی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: انتخابات ۲۸ خرداد با تایید جامعه ای یکدست، همسو و همنوا، از هدررفتن امکانات و نیروی انسانی در مدیریت آینده جامعه جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در انتخابات از معجزه های نظام الهی بود، افزود: ملت ایران ۴۰ سال است که همیشه در صحنه حضور جدی و دشمن شکن دارند.

وی ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰را یکی از مصادیق روشن آیه شریفه «الْیوْمَ یئِسَ الَّذِینَ کفَرُوا مِنْ دِینِکمْ» دانست و گفت: دشمنان داخلی و خارجی نظام برای مشارکت نکردن و کاهش حضور مردم ایران در انتخابات تلاش وافری در فضای مجازی کردند اما ملت ایران با لبیک به ندای رهبرمعظم انقلاب و مشارکت خود دشمن را ناامید کردند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه دشمن برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات مشکل های معیشتی و گرفتاری های مردم را برجسته کرد، اظهار داشت: اما با وجود تمامی این تلاش ها و پیش بینی دشمن، مردم با حماسه حضور در انتخابات مانور اقتدار، بصیرت، شعور و بیداری، آگاهی و دلدادگی خود به اسلام و نظام و شهدا و امام و رهبری را به نمایش گذاشتند.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: ملت ایران فارغ از تمامی مشکل های معیشتی و اقتصادی به مقام عظمای ولایت لبیک گفتند و برای عزت و تعیین سرنوشت کشور مشارکت بیش از ۵۰ درصدی را در انتخابات ثبت کردند.

وی خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات امسال رییس جمهوری را انتخاب کردند که خودش را فرزند تمام عیار رهبری و خادم امام رضا(ع) می داند و بار دیگر همزمان با دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) در خدمتگذاری به نام ملت ایران درخشید.

نماینده ولی فقیه در کاشان با یادآوری اینکه مدیریت کلان و نظام اجرایی کشور با عنایت امام رضا (ع) متبرک خواهد بود، افزود: امدادهای غیبی ائمه اطهار(ع) پشتوانه و ظرفیت بزرگ و عظیمی برای نظام اسلامی ایران است.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه امدادهای غیبی همیشه شامل حال نظام و کشور بوده است، گفت: جمهوری اسلامی برگرفته از امدادهای غیبی و الطاف ویژه ولی امر امام زمان(عج) است و امروز نیز الطاف امام رضا(ع) در تبیین مدیریت کشور بروز و ظهور دارد.

وی، امانت داری منتخبان مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ماه خواستار شد و اظهار داشت: منتخبان نباید در خانه بنشینند و امور را بر پایه گفته های دیگران پیش ببرند، بلکه باید خودشان به اشرافیت کامل در جامعه برسند.

به گفته وی، هر چند چالش های کشورمان متعدد است مشکلات معیشتی و کمرشکن اقتصادی بیش از همه مردم را گرفتار کرده و سبب بروز آسیب هایی از جمله افزایش طلاق در جامعه شده است.

امام جمعه کاشان با تبریک انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رییس جمهوری منتخب مردم گفت: رئیسی خود را فرزند تمام عیار رهبر معظم انقلاب می داند و امیدواریم توجه به تولید داخلی، تلاش برای کاهش بروکراسی اداری و اصلاح نظام بانکی را در اولویت برنامه های خود مد نظر قرار دهد.

وزیر کشور ساعاتی پیش با اعلام نتایج انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری گفت: سید ابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای مردم به عنوان رییس جمهوری منتخب ایران انتخاب شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: از کل واجدان شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر کل آرای ماخوذه، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار نفر در انتخابات مشارکت داشتند که این مشارکت ۴۸/۸ درصد است.

ابراهیم رئیسی در شمارش آرای اخذ شده در کاشان نیز با ۹۴ هزار و ۸۸۸ رای بیشترین آرای مردم این شهرستان را کسب کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ماه برگزار شد.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.