اولویت اول بانک مرکزی تامین ارز برای امنیت غذایی مردم باشد

0

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تامین ارز محصولات کالاهای اساسی بانک مرکزی در راستای تامین غذایی مردم پرداخت ارز را در اولویت قرار دهد.

اولویت اول بانک مرکزی تامین ارز برای امنیت غذایی مردم باشد

به گزارش کی آشیان به نقل از فارس، سید جواد ساداتی نژاد اظهار کرد: امسال درگیر خشکسالی بی سابقه ای در کشور هستیم که در چند ده سال اخیر بی سابقه بوده است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: همین خشکسالی باعث شده بخشی از محصولات کشاورزی ما را به خصوص در اراضی دیمی از دست داده ایم و ظرفیت برداشت نداشتیم.

وی با بیان اینکه این اتفاق باعث شده در کالاها و محصولات اساسی به دلیل خشکسالی دچار محدودیت شده ایم، افزود: چاره ای جز واردات محصولات نداریم در حالی که قبل از آن صادر کننده بودیم لذا برای تامین ازر محصولات کالاهای اساسی بانک مرکزری در راستای تامین غذایی مردم پرداخت ارز را در اولویت قرار دهد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه کمیسیون این مسأله را با جدیت پیگیری می کند، خاطرنشان کرد: تامین ارز درخصوص واردات تخم مرغ نطفه دار و مرغ منجمد با توجه به تسریع جوجه ریزی که در سال گذشته در مرغ داشتیم با کمبود جوجه یک روزه مواجه هستیم

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای تامین پروتئین سفید لاجرم ماهیانه نیاز به تامین ۲۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار وجود دارد که نیاز به تامین ارز داریم.

وی با اشاره به اینکه این ضرورت دارد آقای کمیجانی رئیس بانک مرکزی مسائل امنیت غذایی را در اولویت اول خود قرار دهد،تصریح کرد: انتظار ما این است بانک مرکزی اولویت اولش تامین ارز برای امنیت غذایی مردم باشد

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.