اختصاص ۷۰درصد از سود سالانه فولاد امیرکبیر کاشان برای طرح توسعه ای

0

مراسم امضای تفاهم نامه مسوولیت اجتماعی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در چارچوب طرح های اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صمت و معاون های وی، معاون استاندار اصفهان، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، فرماندار کاشان و جمعی از مسوولان در محل کارخانه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان برگزار شد.

اختصاص ۷۰درصد از سود سالانه فولاد امیرکبیر کاشان برای طرح توسعه ای

شهرام عالی وند، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر در این مراسم گفت: این تفاهم نامه در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و پیاده سازی اقتصاد مردمی و درون زا و برای دستیابی به توسعه متوازن منطقه ای برای استفاده حداکثری از ظرفیت های بخش مردمی و غیردولتی و احیای مسوولیت اجتماعی شرکت های تابعه وزارت صنعت معدن و تجارت، منعقد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر افزود: جلب مشارکت های مردمی و توانمندسازی جوامع محلی برای معیشت پایدار و جذب سرمایه گذاران داخلی وخارجی برای سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی و انجام امور مشاوره ای به مسوولان محلی واستانی نیز بخش دیگری از اهداف این تفاهم نامه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با اشاره به پیشرفت های قابل توجه کشور در حوزه فولاد، گفت: در سال گذشته تولید فولاد خام در کشور به ۲۰۹ میلیون تن و صادرات این محصول به ۶ میلیون و ۲۰۰هزار تن رسید که ارزش این میزان صادرات به ۵/ ۲میلیارد دلار می رسد.

علیرضا رزم حسینی، به ظرفیت های صنعتی استان اصفهان به ویژه منطقه کاشان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر شناخته شده ۵۰۰میلیارد دلاری کشور، اقدامات ویژه ای در حوزه اکتشافات صورت گرفته است و بر همین اساس، طرح های توسعه معادن باید به تولید پنج میلیون تن ذخایر معدنی برسد.

وی با بیان اینکه اساسا کشورها را شرکت های بزرگ می سازند، گفت: دولت ها نقش تسهیل گر دارند و بر همین اساس باید در جهت توانمندسازی هرچه بیشتر کشور، با مدیریت درست اقتصادی و انتقال آموزش های لازم به نسل جوان، زمینه رشد روزافزون شرکت ها و پیشرفت روز به روز فناوری ها در تولید فراهم شود.

به گفته وی، شرکت های بزرگ باید با به کارگیری مدل مرکز پیرامونی، با کمترین هزینه، امکان توسعه پیرامون شرکت های بزرگ به ویژه آبادسازی روستاها را مدنظر قرار داده و به سمت انسان سازی و تربیت نیروی انسانی متعهد و کاربلد حرکت کنند.

وی با بیان اینکه معادن جای غارت نیست، ابراز کرد: معادن باید بر اساس برنامه ریزی در راستای فرآوری و مسوولیت اجتماعی حرکت کنند و نسبت به توسعه پیرامون خود همت گمارند.

مدیرعامل فولادمبارکه در آیین بازدید وزیر صمت از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان و مراسم امضای تفاهم نامه مسوولیت های اجتماعی در قالب معین طرح های اقتصاد مقاومتی گفت: ۷۰ درصد از سود فولاد امیرکبیر کاشان صرف طرح های توسعه ای خواهد شد.

حمیدرضا عظیمیان افزود: در جلسه مجمع عمومی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان که هفته آینده برگزار می شود، تصمیم داریم تا ۷۰درصد سود این شرکت را توزیع نکرده و برای طرح توسعه ای اختصاص دهیم و از هم اکنون تامین مالی پروژه افزایش سرمایه قطعی شده و با توجه به آماده بودن نقشه ها و مشاوره صورت گرفته، اسناد مناقصه برای انتخاب پیمانکار تا آخر خرداد منتشر می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه افزود: تصمیم ما، طرح ۱۰۰درصد کمک اجتماعی به کاشان در مجمع است و مصمم هستیم با تامین مالی، طرح توسعه ای مورد نظر را تا نیمه اول سال به انجام برسانیم.

به گفته وی، با شیوع بیماری کرونا در کشور، کاشان یکی از کانون های پرخطر این پاندمی بود و ما اولین کمک خود را برای خرید ۱۰ دستگاه ونتیلاتور به مبلغ ۱۰میلیارد تومان انجام دادیم و بعد از آن در اصفهان کمک رسانی داشتیم که این کمک ها همچنان ادامه دارد.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان از زیرمجموعه های گروه فولاد مبارکه است و با هدف تولید ورق گالوانیزه، به عنوان اولین تولیدکننده ورق گرم گالوانیزه گرم ایران در سال ۱۳۷۹ تاسیس شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.