لزوم استفاده از خانه های تاریخی برای شرکت های دانش بنیان

0

معاون علم و فناوری رئیس جمهور از لزوم استفاده از خانه های تاریخی برای شرکت های دانش بنیان خبر داد.

لزوم استفاده از خانه های تاریخی برای شرکت های دانش بنیان

به گزارش کی آشیان به نقل از مهر، سورنا ستاری پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام عملیات ساخت رصدخانه ملی ایران در کاشان اظهار داشت: با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ملی یکی از بزرگترین رصدخانه های جهان در ایران مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۷۰۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد، ابراز داشت: این شرکت ها محرک اقتصادی کشور در حوزه های مختلف هستند و با دانش و فناوری های جدید توانسته اند بازار اشتغال خوبی را برای دانش آموختگان دانشگاهی فراهم کنند.

معاون علم و فناوری رئیس جمهور با اشاره به ایجاد کسب و کارهای جدید توسط این شرکت ها در سطح کشور تصریح کرد: خوشبختانه کاشان نیز با بهره مندی از شرکت های دانش بنیان توانسته است در این عرصه پیشتاز باشد.

وی با اشاره به افتتاح خانه های خلاق در کاشان با استفاده از ظرفیت های خانه های قدیمی و تاریخی خاطرنشان کرد: تجربه مطلوب در استفاده از این خانه ها می تواند به تمام کشور تعمیم داده شود.

ستاری با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های خانه های قدیمی برای شرکت های دانش بنیان افزود: این خانه ها بعد از بازسازی می تواند بستر مناسبی برای توسعه کسب و کارهای جدید مبتنی بر علوم و فناوری های جدید باشد.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.