فعالیت معدن جوشقان قالی باید متوقف شود!

0

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با تاکید بر لزوم توقف فعالیت معدن جوشقان قالی گفت: این موضوع با حمایت رحمت الله فیروزی پور نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

رییس جهاد کشاورزی اصفهان: فعالیت معدن جوشقان قالی باید متوقف شود

به گزارش کی آشیان به نقل از ایرنا، مهرداد مرادمند افزود: به دغدغه های مردم منطقه جوشقان قالی واقف هستیم و همه توان خود را برای رفع مشکل فعالیت معدن این منطقه به کار می گیریم.

وی، فعالیت مجدد معدن در جوشقان قالی را نخستین بحث خیلی مهم این منطقه دانست و گفت: پس از بازدیدی که به همراه زنده یاد صفاری نماینده پیشین مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی و مکاتبات و پیگیری هایی که پس از آن صورت گرفت، منجر به توقف عملیات این معدن شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با یادآوری برگزاری نشست شورای آمایش سرزمین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور تمامی دستگاه ها درباره معدن جوشقان قالی اظهار داشت: حتی با جانمایی معدن مخالفت شد، اما برای راه اندازی مجدد آن پیگیری هایی کردند که می طلبد مسوولان با کمک و استفاده از ظرفیت دستگاه های متبوع برای توقف مجدد فعالیت معدن تلاش کنند.

مرادمند با بیان اینکه به نظر کارشناسان، سرمایه گذاری در معدن اشتباه است، افزود: معدن به زیرساخت های اصلی منطقه که بحث تامین آب آن هست ضرر می زند.

وی با تاکید بر اینکه ماندگاری مردم جوشقان قالی به دلیل منابع آبی موجود در این منطقه است، گفت: اگر قرار باشد این منابع آبی بسیار مهم و با ارزش نباشد، سایر موار اولویت و مزیتی برای این منطقه و محل اسکان چندهزارساله در آن نباشد.

اجرای ۱۷۰۰ لوله گذاری آبیاری نوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با یادآوری اجرای یک هزار و ۷۰۰ هکتار لوله گذاری آبیاری نوین در منطقه کامو و ۲ مزرعه در جوشقان قالی گفت: این سازمان آمادگی اجرای این طرح در چوگان نیز دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای چهار هزار و ۵۰۰ قنات در نظر گرفته شده بود، خاطر نشان کرد: امسال ۲۴ میلیارد تومان اعتبار ملی مضاف بر پیگیری دریافت اعتبار، به طور جداگانه برای یکی ۲ شهرستان از طریق نماینده مجلس به صورت ویژه پیش بینی شده است و شهرهای که این اعتبار را دریافت کردند از ردیف اعتبار ملی حذف می شوند.

مرادمند کمک ویژه و دریافت تسهیلات از اتحادیه و تعاونی های مرتع داران و از صندوق حمایت را تاکید کرد و گفت: اعضای هیات مدیره وام هایی بگیرند تا به عنوان سرمایه در گردش کمک شما کنیم.

شهر جوشقان قالی بیش از ۳۰ هزار راس دام سبک دارد و مرکز ییلاق دام های سبک کاشان محسوب می شود.

شهر جوشقان قالی از توابع بخش قمصر در شهرستان کاشان با نزدیک به هفت هزار نفر جمعیت در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب کاشان قرار دارد.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.