روند کاهش ابتلا و بستری بیماران کرونایی در کاشان متوقف شده است

0

رییسان دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند: شیب ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان رو به افزایش بوده و ممکن است در آینده نزدیک شاهد آغاز “پیک جدید” باشیم.

روند کاهش ابتلا و بستری بیماران کرونایی در اصفهان متوقف شده است

به گزارش کی آشیان به نقل از ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، عصر سه شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مُرتبط در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، افزود: بررسی وضعیت بستری های کرونایی نشان می دهد که روند کاهش تعداد موارد بستری در مراکز درمانی استان متوقف شده و موارد سرپایی مثبت ابتلا به ویروس کرونا در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ درصد از تست های سرپایی مراکز بهداشت و بیمارستان های دولتی استان مثبت بوده است، گفت: در آزمایشگاه ها و بیمارستان های بخش خصوصی، میزان موارد مثبت ۱۶ درصد است که باعث کاهش میانگین این کمیت شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: میانگین “درصد نمونه های مثبت ابتلا” نیز در یک هفته گذشته از ۳۲ درصد به ۳۵ درصد رسیده که نگران کننده محسوب می شود و ممکن است نشان از یک پیک قریب الوقوع باشد.

چنگیز اظهار داشت: هنوز تعداد فوتی های ناشی از کرونا تک رقمی نشده و در بیشتر روزها تعداد جانباختگان در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بین ۱۱ تا ۲۰ نفر است.

وی تاکید کرد: با افزایش تعداد شهرهای قرمز در استان های بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و با توجه به تردد زیاد بین این مناطق با شهرهای استان اصفهان، نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد.

دکتر چنگیز هشدار داد: گونه های جدید کرونا در استان ها و مناطق مذکور از گونه های انگلیسی، هندی و در برخی موارد آفریقایی است که نگرانی ها را دوچندان می کند.

وی اعلام کرد: تعداد قابل توجهی واکسن “کوبرکت” به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحویل شد و ۵۸ هزار واکسن “سینوفارم” نیز امروز به این دانشگاه تخصیص یافت که بسرعت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در باره برگزاری کنکور سراسری در سال جاری نیز گفت: تعداد حوزه های امتحانی که سال گذشته ۲۰ حوزه بود امسال به ۴۲ حوزه رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان نیز در یک تماس تصویری مجازی با جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در دو هفته گذشته تعداد بستری ها در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل روزانه بین ۸۰ تا ۹۰ نفر بود و دیگر روند کاهشی نداریم.

دکتر سیدعلیرضا مُروجی، میانگین درصد مبتلایان با آزمایش مثبت در مراکز زیر نظر علوم پزشکی کاشان را ۳۴ درصد اعلام کرد و افزود: هرچند انتظار کاهش این میانگین را داشتیم ولی درصد مزبور تقریبا ثابت مانده است و نگرانی های در باره بازگشت روند افزایشی بیماری کووید-۱۹ وجود دارد.

وی اعلام کرد: تاکنون واکسن “کوبرکت” به دانشگاه علوم پزشکی کاشان تحویل نشده ولی تعدادی واکسن “سینوفارم” تخصیص داده شده است که برای دور دوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مُروجی به واکسیناسیون ۵۷ درصدی جمعیت بالای ۸۰ سال و ۵۳ درصدی جمعیت بین ۷۰ تا ۷۵ سال دو شهرستان یادشده اشاره کرد و از پوشش ۹۹ درصدی واکسیناسیون کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان و ۸۱ درصدی کادر بهداشت این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایرنا، از دیروز تا امروز یکم تیر ۱۴۰۰، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۱۶ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در کشور شناسایی که هزار و ۲۷۸ نفر از آنها بستری شده اند.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور تاکنون به سه میلیون و ۱۱۷ هزار و ۳۳۶ نفر رسیده است.

در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید-۱۹ در سطح کشور جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۸۳ هزار و ۲۱۷ نفر رسیده است.

تاکنون دو میلیون و ۷۷۱ هزار و ۷۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها مرخص شده اند.

در زمان حاضر سه هزار و ۲۴۹ نفر از بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۲۲ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۶۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در سطح کشور انجام شده است.

۲۲ شهر کشور هم اکنون در وضعیت قرمز، ۱۷۵ شهر در وضعیت نارنجی و، ۲۵۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در اصفهان همزمان با سایر استان ها، از ۲۱ بهمن ۹۹ با فرمان رییس جمهوری آغاز شد.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در زمان حاضر حدود ۸۷۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

در استان اصفهان، امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.