بازار پر رونق گلاب ناب کاشان در آن سوی مرزها

0

سالانه ۷۰۰۰ تن عرقیات گیاهی و دارویی در واحدی صنعتی در روستای نَشَلج کاشان تولید می‌شود.

به گزارش کی آشیان به نقل از صدا و سیما مدیر عامل این واحد صنعتی گفت: برای طراحی ساخت وبهره برداری این واحد صنعتی در زمینی به وسعت ۱۵ هزار متر مربع بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

محمد رضا جارچی افزود: این کارخانه با ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن عرقیات شرایط اشتغال دائم ۳۰ نفر و اشتغال فصلی ۲۰۰ نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: این کارخانه خارج از فصل برداشت گل محمدی قابلیت فرآوری دیگر گیاهان دارویی را دارد و راه اندازی خط تولید فرآوری اسانس گل محمدی هم در برنامه کاری آینده آن است.

مطالب مرتبط

مدیر عامل این واحد صنعتی افزود: در این کارخانه هر سال ۷۰۰۰ تن گلاب و انواع عرقیات گیاهی تولید و به غیر از مصرف داخلی به بیش از ۱۰ کشور صادر می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی نیز گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ واحد صنعتی و نیمه صنعتی و هزار و ۵۰۰ کارگاه سنتی با داشتن ۳۰۰۰ دیگ، به تولید گلاب و عرقیات گیاهی در شهرستان کاشان مشغول هستند.

رضا مظلومی با اشاره به اینکه در این واحد‌ها نیز بیش از ۲۰۰ کیلواسانس تولید می‌شود افزود: پنج هزار و ۵۲۰ نفر در این مراکز مشغول فعال هستند.

وی گفت: در سال‌های گذشته محصول گلاب و عرقیات گیاهی کاشان به کشور‌های اتحادیه اروپا، خاورمیانه و شرق آسیا از جمله کشور‌های فرانسه، ژاپن، کانادا، استرالیا و امارات عربی متحده، صادر می‌شود.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.