چالش های آبی پیش روی منطقه کاشان

0

کاهش نزولات آسمانی در کاشان موجب بروز چالش های آبی شده است در حالی که ۵۹ درصد مشترکان آب پرمصرف و بدمصرف هستند.

چالش‌های آبی پیش روی منطقه کاشان/ 59درصد مشترکان آب پرمصرف و بدمصرف هستند

به گزارش کی آشیان به نقل از تسنیم، آب یکی از حیاتی ترین نیازهای امروز هر انسانی است که نبود آن می تواند موجب چالش های بسیار جدی در ابعاد مختلف شود و بر همین اساس در راستای اهمیت موضوع آب هفته ای را ویژه صرفه جویی در مصرف آب در نظر گرفتند.

صرفه جویی در مصرف با توجه به خشکسالی اخیر و کمبود نزولات آسمانی در سال جاری از اهمیت بیشتری برخوردار است و لازم است عموم شهروندان با صرفه جویی در مصرف آب گام مهمی در راستای حفظ ذخایر آبی بردارند.

اما در این بین مشترکان پرمصرف در هر منطقه ای می توانند چالش هایی را ایجاد کنند و منطقه کاشان نیز از این موضوع استثنا نیست و بخش قابل توجهی از مشترکان در این منطقه پرمصرف هستند و لازم است تا در این زمینه با فرهنگ سازی و مشوق های صرفه جویی در مصرف آب مصرف آب را کاهش داد.

محمدرضا اسدی، مدیرعامل آبفا کاشان در این باره در گفت وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه 152 حلقه چاه با یک هزار و 850 لیتر بر ثانیه آب شهری را تامین می کند، اظهار داشت: 46 حلقه چاه با برداشت 260 لیتر بر ثانیه آب روستایی را تامین می کند و آبفای کاشان مدیریت آب دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه تنها دو درصد از مشترکان در منطقه کاشان کم مصرف هستند، افزود: 35 درصد از آنان خوش مصرف، 44 درصد پرمصرف و 15 درصد بدمصرف هستند و از این رو 59 درصد از مشترکان آب در منطقه کاشان پرمصرف و بدمصرف هستند.

مدیرعامل آبفا کاشان ضمن اشاره به روش های صرفه جویی در مصرف آب ابراز داشت: 270 روز از سال آبی را پشت سر گذاشتیم در حالی که 70 درصد نسبت به سال های گذشته عقب هستیم و امیدواریم در ایام باقیمانده شاهد شست وشوهای غیرضروری با آب شرب نباشیم تا این ایام را بدون قطعی آب سپری کنیم.

وی ضمن اشاره به مشترکان خانگی به عنوان عمده مشترکان آبفا کاشان گفت: 86 درصد از مشترکان آبفا کاشان مشترکان خانگی هستند و بر همین اساس لازم است تا این دسته از مشترکان با صرفه جویی در مصرف آب گام موثری در راستای حفظ منابع آبی داشته باشند.

اسدی با بیان اینکه متوسط بارندگی نزولات آسمانی در منطقه کاشان 125 میلی متر است، تصریح کرد: کاهش نزولات آسمانی، افزایش دما و گرمای زودرس و به طبع آن افزایش مصرف آب موجب بروز چالش در منطقه شده است که لازم است در این زمینه تمهیدات لازم پیش بینی شود.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.