نیاز کاشان به تمامی گروه های خونی مثبت و منفی

0

رئیس پایگاه انتقال خون کاشان گفت: این شهرستان به تمامی گروه های خونی مثبت و منفی نیاز دارد.

کاشان به تمامی گروه‌های خونی مثبت و منفی نیاز دارد

به گزارش کی آشیان به نقل از تسنیم، محمدرضا ذیلایی با بیان اینکه مردم کاشان همواره در برهه های حساس نسبت به اهدای خون اقدام می کنند، اظهار داشت: به لطف خدا و تلاش مردم اهدای خون در استان اصفهان در رتبه نخست قرار دارد.

وی با بیان اینکه در این برهه نیاز به فرآورده خونی و اهدای خون به منظور بهبود شرایط ذخیره خونی بیش از پیش احساس می شود، افزود: شهروندان برای اهدای خون می توانند به پایگاه انتقال خون کاشان واقع در میدان قاضی اسدالله مراجعه کنند.

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان کاشان با بیان اینکه همکاران در سازمان انتقال خون کاشان از صبح تا ظهر در خدمت شهروندان در راستای اهدای خون شهروندان هستند، ابراز داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی فرآیند خونگیری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و از هشت صبح تا 13 در خدمت شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه شهروندان با حضور برنامه ریزی شده از ازدحام و تجمع خودداری کنند، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در طول فرآیند اهدای خون الزامی است.

ذیلایی با بیان اینکه در این برهه از زمان نیاز به فرآورده خونی با گروه منفی بیش از گروه های مثبت خونی است، تصریح کرد: از هر گروه خونی سه فرآورده خونی تهیه می شود و از این رو هر گروه خونی می تواند نیاز سه بیمار نیازمند را رفع کند و حتی از مرگ نجات پیدا کنند.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا باعث شده است تا بر اهدای خون تاثیر بگذارد، تاکید کرد: هر مرد در طول سال چهار مرتبه و هر زن در طول سال می تواند سه مرتبه خون اهدا کند اما با وجود شیوع کرونا کاشان در اهدای خون رتبه نخست استانی را داشته باشد.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.