۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان بستری هستند

0

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۶۷ بیمار در کاشان و ۱۷ بیمار در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان بستری هستند

به گزارش کی آشیان، مریم امیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، موارد بستری بیماران کووید ۱۹ در بخش مراقبت های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۶ نفر اعلام و اضافه کرد: پنج نفر از بیماران در کاشان و یک نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

وی خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ موردی از فوت به دلیل کرونا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل گزارش نشده است.

ثبت ۴۲ مورد جدید کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۴۲ مورد جدید به ۲۴ هزار و ۶۰۹ نفر رسید.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد چهار در کاشان با سن ۱۲ تا ۵۰ سال و ۲ نفر در آران و بیدگل با سن ۱۵ تا ۳۸ سال تحت مراقبت و درمان هستند.

امیدی گفت: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۸۷ هزار و ۲۰۸ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

وی ادامه داد: در این مدت، ۱۱ هزار و ۸۶۰ بیمار حاد تنفسی از بیمارستان های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اضافه کرد: ۹۷۹ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) این دانشگاه است.

حمید سوری مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس کمیته های کشوری اپیدمیولوژی و واکنش سریع برای کووید ۱۹، هشتم خرداد پس از نشست با فرماندار ویژه کاشان گفت: کارنامه و عملکرد این شهرستان در مدیریت اپیدمی کرونا نسبت به میانگین کشوری موفق و مثبت است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی شهرستان کاشان و آران و بیدگل در برهه کنونی نارنجی است.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده است.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.