بخش عظیمی از پرونده دستگاه قضا ناشی از هرج و مرج در جامعه است

0

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه بخش عظیمی از پرونده دستگاه قضا ناشی از هرج و مرج در جامعه است، گفت: نبود قداست و حریم موجب حرمت شکنی شده است.

بخش عظیمی از پرونده دستگاه قضا ناشی از هرج و مرج در جامعه است

به گزارش کی آشیان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در دیدار با کارکنان دستگاه قضایی شهرستان کاشان ضمن تبریک به مناسبت هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش اظهار داشت: تنهایی شهیدی که استشمام بوی بهشت را در آخرین لحظات عمر با برکتش مطرح کرد شهید بهشتی بود.

وی با بیان اینکه بخشی از لایه وجودی شهید بهشتی به هفته قوه قضائیه تبدیل شده است، افزود: قانون اساسی کشور مرهون شهید بهشتی است و اگر وجود این شهید والامقام نبود قانون اساسی به این شکل شاید وجود نداشت و این مهم نشان از اهمیت بالای اقدام شهید بهشتی است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه دو قوه از سه قوه کشور توسط مردم انتخاب می شود، ابراز داشت: ریاست قوه قضائیه توسط رهبر معظم انقلاب انتخاب می شود و این قوه به نحوی امید مردم در اجرای عدالت است و از این رو از اهمیت بسیار زیادی برخودار است.

وی با بیان اینکه باید بهترین افراد مسئولیت در زمینه اجرای عدالت را بر عهده داشته باشند، گفت: رهبری جامعه ما به دلیل مشغله کاری اگرچه نمی تواند بر مسند قضا باشد اما انتخاب رئیس این قوه توسط شخص رهبری به منزله انتصاب نماینده خود در این قوه است.

سلیمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بی بهره از هرج و مرج نیست، تصریح کرد: بخش عظیمی از پرونده های دستگاه قضا ناشی از هرج و مرج های ایجاد شده است در حالی که در گذشته چنین چیزی نبوده است در حالی متناسب با افزایش حجم کاری زیرساخت و نیروی انسانی افزایش پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه هیچگاه نمی شود دو گروه معترض در نزد قاضی راضی باشند، تاکید کرد: در این صورت ممکن است شایعه پراکنی ها در افکار عمومی وجود داشته باشد به ویژه آنکه در این شرایط حریم و قداستی وجود ندارد و متاسفانه حرمت شکنی ها به وقوع پیوست.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه برخی افراد با حرکت و اقدام خود زبان دشمن را باز می کنند، افزود: لازم است سیستم قضایی با ارزیابی محرمانه وجود داشته باشد چراکه دشمن از کاه کوه می سازند و این موضوع نیز یک اصل قرآنی است و در آیات شریفه قرآن نیز ذکر شده است.

وی با بیان اینکه نباید بهانه به دست دشمن سپرد، ابراز داشت: در این شرایط نمی توان مرزی را قائل شد و در دستگاه قضایی منطقه نیز حداکثر گله مندی تاخیر در رسیدگی به پرونده ها است و این موضوع به دلیل حجم بالای پرونده است در حالی که باید به جنبه رفاه نیز تاکید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.