دشت کاشان با هوای گرم و جوی پایدار

0

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار همراه با افزایش در هفته جاری در مناطق مختلف شهرستان های کاشان و آران و بیدگل است.

دشت کاشان با هوای گرم و جوی پایدار

به گزارش کی آشیان به نقل از ایسنا، عباس ارغوانی اظهار کرد: بنا به یافته های هواشناسی پیش بینی می شود که دمای هوا در مناطق مختلف دشت کاشان طی هفته جاری با بیشینه ۴۲ درجه و کمینه ۲۵ درجه خواهد بود.

وی تصریح کرد: بر این اساس پدیده غالب جوی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به صورت نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود که سرعت باد تا ۱۸ متر بر ثانیه پیش بینی می شود که با توجه به پیش بینی وزش باد در عصر روزهای هفته جاری توصیه می شود کشاورزان، هر گونه محلول پاشی و سمپاشی در نوبت صبح انجام دهند.

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: با توجه به خشکسالی شدید و تداوم آن در سال جاری، کشاورزان نسبت به استفاده از کودهای پتاسه به منظور افزایش مقاومت گیاه در برابر شرایط موجود اقدام کنند.

ارغوانی افزود: باغداران در صورت مشاهده پسیل و کنه در باغ های پسته، با نظارت کارشناسان برای آفت کشی اقدام کنند. همچنین پنبه کاران با توجه به گرمای هوا و احتمال طغیان کنه در صورت مشاهده علائم آفت، سمپاشی کنند،.

وی تصریح کرد: با توجه به بالا بودن دما، بهره برداران برای کاهش فاصله آبیاری برنامه ریزی کنند و گلخانه داران در شرایط افزایش دما و ابرناکی و پیش بینی بادهای نسبت شدید در طول هفته جاری نسبت به تهویه و تنظیم دما و رطوبت گلخانه همچنین استحکام سازه با پوشش گلخانه نظارت کافی داشته باشند.

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: با توجه به بالا بودن دما باغداران جهت دریافت تله های ردیابی مگس میوه مدیترانه به جهاد کشاورزی مراجعه کرده و در صورت مشاهده ملخ در مزرعه و باغها به جهاد کشاورزی گزارش کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.