آیت الله سید عزیز الله امامت کاشانی

0

حضرت آیت الله سید عزیز الله امامت کاشانی معروف به آقا عزیز در هشتم ماه مبارک رمضان سال 1348 ه.ق در خانواده ای متولد شد که همگان از عالمان و فقیهان شریعت و عارفان و سالکان طریقت بودند.

 آیت الله سید عزیز الله امامت کاشانی

ایشان بعد از گذراندن تحصیلات کلاسیک به جهت عشق و علاقه ی وافر به کسب معارف الهی و دانش اسلامی ، به تحصیلات علوم دینی روی آوردند تا بدین وسیله وارثی شایسته برای اجداد خوشنام و نیکو خصال خود باشند.

معظم له سالها در حوزه های علمیه ی شهرهای کاشان، قم، مشهد، تهران، عتبات( نجف، کربلا ، کاظمین و سامرا) در محضر اساتید حوزه های یاد شده کسب فیض نمودند و موفق به کسب اجازات از مراجع بزرگوار تقلید گردیدند. ایشان از یکصد تن از مراجع تقلید و دیگر عالمان جهان تشیع اجازه دارند.

شرحی بر اسمائ الحسنی، بهداشت امامت ( طب اسلامی )، رساله جفر و علوم غریبه، تذکره الشعرا و العلما، مقتل سید الشهدا، و شرحی بر زیارت عاشورا و تفسیر سوره قدر و تفسیر سوره حمد و…. از مولفات معظم له می باشد.

احداث حسینیه و زائر سرا در مشهد مقدس، احداث حسینیه و زائر سرا در مشهد اردهال و حسینیه در کاشان ، تاسیس کتابخانه و تاسیس موسسه خیریه و… از اقدامات عام المنفعه ی ایشان است.

آیت الله عزیز امامت کاشانی در 5 خرداد 1400 در کاشان دارفانی را وداع گفت.

به این مطلب رای دهید 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.